fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Malá prohlídka Kutné Hory

 

Kutná Hora je místo, kde těžba stříbra a gotika zanechaly svou nesmazatelnou stopu. Ta pravá historická část města není až tak rozlehlá a dá se zvládnout za jeden den. Je zde mnoho příležitostí k posezení, návštěvě galerií, kostelů či chrámu. Potkáme tu i mnoho turistů ze zahraničí. V den, kdy jsme Kutnou Horu navštívili my, právě probíhaly dny Evropského dědictví a do většiny památek a galerií byl vstup zdarma anebo za snížené vstupné. Tak to byla fakt náhoda i příjemné překvapení. Vám všem přeji jen a jen taková podobná příjemná překvapení. TuGu

Kde

Okres Kutná Hora, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Pokud přijedeme do Kutné Hory autem, dá se nedaleko centra pohodlně zaparkovat. Dále musíme pokračovat pěšky. Historická oblast není rozlehlá a ve Vlašském dvoře a u Chrámu sv. Barbory je infocentrum, kde vám rádi poradí, jaká místa určitě navštívit. Ve Vlašském dvoře je též průvodcovská služba.

Pro koho a co s sebou

S kočárkem, s dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.