fbpx
Jihomoravský krajVšechny kraje

Brněnská vila Stiassni a údolí Říčky

 

Tak jako vila Tugendhat, je i vila Stiassni funkcionalistickou stavbou z počátku minulého století. Interiéry vily Stiassni, kterou jsme v Brně tentokrát navštívili, jsou však orientovány poněkud historicky, jak si přála spolumajitelka domu paní Hermína. Historii vily až po současnost nám přiblížila zajímavá komentovaná prohlídka.  A tak, pokud se do brněnských vil vypravíte bez rezervace, budete zde mít velkou šanci si právě tuto památku prohlédnout.

Další naše putování do okolí Brna směřovalo do oblasti pravěké jeskyně Pekárna a údolí potoka s názvem Říčka. Po vodě tu však nebylo ani památky. Rok 2018 byl na letní srážky velmi chudý. V údolí můžeme nahlédnout do řady více či méně přístupných jeskyní a jeskynních převisů, tak jako v celé oblasti Moravského krasu. U vesnice Hostěnice je pak také známé Hostěnické propadání. I zde bylo vody poskromnu a tak se mnoho vody nepropadalo. I tak však zážitků, které jsme v pro nás tak vzdálených končinách prožili, bylo mnoho. Všem vám přeji příjemné prožití následujícího víkendu. TuGu

Kde

Vila Stiassni – Brno, okres Brno-město, Jihomoravský kraj, Česko

Říčka – Okres Brno-venkov, Jihomoravský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Vila Stiassni – autem na adresu ulice Hroznová 82/ 14, Brno, zde se dá i parkovat.

Údolím Říčky – z parkoviště Hostěnice po žluté turistické značce směrem Ochozká jeskyně rozcestník. Zde je možné po modré značce navštívit jeskyni Pekárna. Na rozcestníku se vydáme vpravo a po zelené turistické značce dojdeme až k Hádeckému rybníku. Zde narazíme na červenou, která vede zprudka do kopce. Po ní dojdeme až do místa dnešního startu – do Hostěnic na parkoviště.

Jak daleko

4 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.