fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Z obce Teslíny až do Tří Trubek v Brdech

V okolí obce Teslíny najdete prastarý buk, ruiny seníku a myslivnu v tyrolském slohu. Celá trasa vede lesy Brd v původně vojenském prostoru, nedávno zpřístupněném veřejnosti. Lesy, potoky, klid a asfaltové cesty vybízejí k aktivnímu odpočinku jak pěšky, tak ještě lépe na kole. Cestou můžete vidět největší rybník Středočeského kraje – Hořejší padrťský rybník. V půli cesty na nás čeká lovecký zámek Tři Trubky. Pěšky je výlet dosti náročný, nejen kvůli vzdálenosti, ale také proto, že často vede po asfaltových cestách.

Kde

Teslíny, Věšín, okres Příbram, kraj Středočeský

Kudy, kam, co

Z obce Teslíny po zelené turistické značce na vrch Břízkovec, dále po červené směr Dolejší padrťský rybník a pak po neznačených cestách až do Tří Trubek. (Značení směr Tři Trubky nebylo v březnu 2017 dokončeno, pouze avizováno na směrovkách).  Zpět do výchozího bodu po neznačených cestách směr Padrťské rybníky, odtud zase po červené a pak po zelené turistické značce do obce Teslíny. (Trasa je okruh.)

Jak daleko

Asi 25 km okruh

Pro koho a co s sebou

S kočárkem, udržované cesty a silnice, velmi vhodné pro cyklisty

Sdílejte tento článek

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.