fbpx

Popova skála v Lužických horách

Krajem Lužických hor jsme se vydali z Dolního Sedla kousek od Hrádku nad Nisou. Naším cílem byly Sedlecký Špičák a Popova skála, což jsou dominantní pískovcové vyhlídky čnící nad okolní krajinou. Kopce zde nejsou nijak vysoké, a tak cesta k vyhlídkám nebyla příliš náročná. Vedla listnatými a jehličnatými lesy, které jsou tu řídké, plné kapradin a trav. Pískovcové skály jsou tvořeny hrubými zrny písku a jsou rozptýleny všude v lesích okolo cest. Příjemný den v klidném prostředí Luže.

Kde

Okres Liberec, kraj Liberecký, Česko

Kudy, kam, co

V Dolním Sedle od rozcestníku Dolní Sedlo (kde je možné zaparkovat) po zelené turistické značce do mírného kopce. Po 700 metrech neodbočíme vlevo do kopce, ale pokračujeme po neznačené lesní cestě, až narazíme na modrou turistickou značku.  Po té se vydáme do kopce směrem na Sedlecký Špičák a Popovu skálu. Z modré pak vede v místě nazvaném „Popova skála – sedlo“ modrá odbočka k Popově skále s vyhlídkou. Odtud se nemusíme vracet zpět, ale můžeme pokračovat okolo skal dolů mírně vpravo až na pokračující modrou a zelenou turistickou značku.  Po asi 200 metrech už jen půjdeme po zelené údolím Krásný důl až na rozcestník, kde se přidává červená. Po ní dojdeme na modrou, po které se vrátíme zpět.

Jak daleko

5 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.