fbpx

Jablonné v Podještědí

Jablonné v Podještědí je městečko v podhůří Lužických hor s dominantou barokní baziliky minor sv. Vavřince a sv. Zdislavy, viditelné ze širokého okolí. Monumentální stavba v této oblasti nevídaných rozměrů nás tentokrát až tak nezaujala. Co nás opravdu překvapilo a za co dáváme Jablonnému podtrženou jedničku, je iniciativa neziskové organizace Čmelák za krásný kout Mokřady Jablonné.  Revitalizovaný kus přírody nás zavede po lávkách mezi rybníčky a mokřady těsně u zámku Nový Falkenburk. Je zde k vidění svět vodních rostlin a živočichů.  Zámek je využíván jako dětský domov a tvoří tajemný celek s přírodou. Podvečer strávený zde nás naplnil klidem a pohodou. Tak až budete mít chvilku, můžete zavítat právě sem.  To doporučuje TuGu.

Kde

Okres Liberec, kraj Liberecký, Česko

Kudy, kam, co

Z náměstí v Jablonném po zelené směrem k bazilice. Pak přes rozhlednu opět na zelenou, směrem k mokřadům. V mokřadech cesta není značená, ale vedou vás informační tabule, chodníčky a lávky, po kterých se bezpečně pohybujete mezi tůněmi a bažinami. Je to malý nenáročný okruh. Zpět na náměstí opět po zelené turistické značce.

Jak daleko

2 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S kočárkem, s dětmi, turista, zdatný turista

 

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.