fbpx

Z Prášil na jezero Laka

Během jarních prázdnin jsme ještě podnikli další výlet, jehož cílem bylo šumavské jezero Laka. Jeli jsme tentokrát na běžkách neupravenou, ale prošláplou stopou. A cesta to opět nebyla snadná. Kopcovitý terén a neustálé stoupání nás občas doháněly k šílenství a cest dolů z kopců bylo jen poskrovnu. Osamělí, jen tetřevem doprovázení, tak na nás působilo putování po šumavských hvozdech a po zaniklých obcích našeho pohraničí – za bývalého režimu nepřístupných oblastí. Nakonec jsme ve zdraví dorazili do cíle k jezeru Laka a zpět do Prášil. Tak ať vás vaše kroky vždy šťastně dovedou k vašim cílům. To vám přeje TuGu.

Kde

Okres Klatovy, Plzeňský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z Prášil po červené turistické značce k jezeru Laka a dále až k vodnímu kanálu z jezera Laka. Tady budeme pokračovat po žluté značce na rozcestník Vysoké lávky. Zde odbočíme doprava a po zelené se vrátíme zpět do Prášil. (Zimní cesta se nepatrně liší od tohoto popisu).

Jak daleko

20 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

Turista, zdatný turista, běžky

Tip na ubytování e-pobyty.cz

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.