fbpx
Liberecký krajVšechny kraje

Po okolí skalního hradu Sloup

 

Tento výlet zajisté potěší všechny, kteří milují rozhledy po krajině Lužických hor a začínajícího Českého středohoří. Pískovcové skály, čedičové vrchy, smíšené lesy, potůčky a potoky, prostě příroda v okolí skalního hradu Sloup v Čechách. Velmi teplé a suché počasí nás provázelo po celou dobu našeho pobytu v této lokalitě. Opět s minimem návštěvníků, pokud se dostanete jen kousek od hradu a vystoupáte do okolních kopců. Tady najdete klid a pohodu zdejšího kraje.

 

Kde

Okres Česká Lípa, Liberecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Začínáme na placeném parkovišti pod hradem a vyrážíme po červené turistické značce směrem rozhledna Na Stráži. Tady vystoupáme na vrchol rozhledny s dobrým rozhledem po okolní krajině.  Dále pak pokračujeme po červené, která kopíruje Sloupský vyhlídkový okruh. Ten také absolvujeme až k vyhlídce Nad Liščí dírou. Pak se vracíme zpět na modrý vyhlídkový okruh kolem Bílé paní. Po něm jdeme jen krátce, až do chvíle, než narazíme na červenou. Po této značce jdeme směrem Svojkov u zámečku. Zde odbočíme vpravo a po zeleném Svojkovském okruhu se vracíme zpět pod skalní hrad Sloup. Cestou necestou, lesem a pak silnicí dorazíme na modrou značku, která nás dovede zpět na parkoviště pod hrad. Tady naše dnešní putování končí.

Jak daleko

8 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty.cz

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.