fbpx
Liberecký krajVšechny kraje

Okolo Prysku v Lužických horách

 

Okolo Prysku, vesnice roku 2016, nás vedla modrá turistická značka. Ta nás také nezvykle dovedla do ohrady na Ovčáckém vrchu (jak příhodný název) se stádem zdivočelých krav. Nejprve nás jen tak po očku z lesíka pozorovaly, ale pak se daly s děsivým bučením (podobným tyranosauřímu řevu) do úprku přímo na nás. Ten dusot kopyt nám z uší už jen tak nevymizí. Těsně před námi si to tak nějak rozmyslely a když viděly, že i my prcháme, zabočily mimo naši trasu. Ještě z dálky jsme slyšeli výhružné bučení, jak volaly na pomoc svoje družky (posily), zatím poschovávané po lesích v okolí. Ale to už jsme byli „v bezpečí“ za ohradníkem, tenkým drátem bez proudu.  Po tomto zážitku budeme už příště opatrnější, než vlezeme do jámy lvové. Pak už nás čekaly jen pozitivní zážitky podpořené malebnou krajinou Lužických hor a údolí u obce Prysk, Meixnerova stezka plná zajímavých zastávek, většinou s tělovýchovnou tematikou. Ať už vyrazíte kamkoli, nechť vás provází jen pozitivní zážitky a kravky bezpečně za ohradníkem.  A pokud se chcete posilnit v atraktivním prostředí, je tu tip TuGu – na restauraci Ajeto v Novém Boru. TuGu

Kde

Okres Česká Lípa, Liberecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z autobusové zastávky v Horním Prysku vyrazíme po modré turistické značce směrem do kopce směrem na Střední vrch. V průběhu putování po modré můžeme využít několika neznačených odboček. My využili jednu, a to na vyhlídkové místo Herdstein (krbová kamna) s pěkným výhledem na Zlatý vrch. Pak jsme po modré doputovali až do Dolního Prysku. Zde jsme odbočili vpravo a po Meixnerově stezce došli zpět na autobusovou zastávku v Horním Prysku.

Jak daleko

11 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista (Meixnerova stezka je vhodná jak pro děti, tak pro maminky s kočárkem)

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.