fbpx

Dívčí hrady v Praze

 

Jak na Dívčích hradech na Pálavě, tak i zde v Praze se jedná o velice malebné místo. Jsou zde k vidění vápencové skály, suchomilné rostlinstvo a je tu řada pozoruhodných výhledů na Prahu a její bezprostřední okolí. Výhodou je také dobrá dopravní dostupnost pro Pražany i pro její návštěvníky, která dělá z tohoto místa atraktivní turistický cíl. Svahy jsou spásány stádem koz a ovcí, které udržují stráně prakticky bez křovin a náletových stromů a tím dotvářejí osobitý ráz krajiny. Nás provázelo navíc pěkné počasí s výbornou viditelností, a tak jsme si výlet náležitě užili. Přeji vám mnoho podobných pěkných zážitků při putování po krajinách vašeho okolí nebo třeba právě zde.  TuGu

Kde

Okres Hlavní město Praha, kraj Hlavní město Praha, Česko

 

Kudy, kam, co

Autobusem číslo 231 ze zastávky Na Knížecí dojedeme do stanice Dívčí hrady. Dále již pěšky vyrážíme vlevo přes most nad železničním koridorem neznačenou cestou přímo vzhůru do kopce. Zde narazíme na vyšlapanou polňačku a odbočíme vlevo směrem PP Ctirad. Po asi 400 metrech zahneme opět vlevo a jdeme až na svahy nad Zlíchovem. Tu se nám otvírá řada výhledů na město a okolní krajinu. My pokračujeme po úbočí svahů a asi po 1 km odbočíme mírně vlevo a sestoupíme dolů do části Prahy zvané Hlubočepy. Tady se napojíme na zelenou turistickou značku a ta nás dovede na autobusovou zastávku Nádraží Hlubočepy, kde naše dnešní putování končí. Autobus nás může zavést až do zastávky Na Knížecí.

Jak daleko

3,5 km Z A do B

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

2 komentáře: „Dívčí hrady v Praze

 • 16 srpna, 2018 (6:08 pm)
  Trvalý odkaz

  Na Dívčích hradech je krásně, výhledy jsou parádní. Jezdíme tam především na kole a pouštěli jsme tam i draka, ale kozy a ovce jsem tam ještě neviděla..o důvod víc zase brzy vyrazit😉.

  Reagovat
  • 16 srpna, 2018 (6:29 pm)
   Trvalý odkaz

   Máš pravdu a hodně důležité je to správné počasí. TuGu

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.