fbpx

Po Naučné stezce Olšina

Náš třetí den na Lipně věnujeme nedaleké naučné stezce okolo rybníka Olšina. Nachází se v ptačí oblasti Boletice u obce Olšina. Toto území bylo po desítky let veřejnosti nepřístupné a otevřelo se jí poměrně v nedávné době, kdy bylo vyčleněno z Vojenského újezdu Boletice. Téměř okolo celého rybníka vedou dřevěné chodníky a ostatní cesty jsou sypané dřevěnou štěpkou. Dílo, které nemá v Čechách obdoby, nás seznámí s životem a s životním prostředím v rybníku a v jeho blízkém okolí. Pokud budete někde poblíž Lipenské přehrady, určitě si tento kout nenechte ujít. Je to jedinečný zážitek, a to i když počasí zrovna nepřeje. TuGu doporučuje.

Kde

Okres Český Krumlov, Jihočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Od návštěvnického střediska v obci Olšina po naučné stezce okolo rybníka zpět ke středisku. Zde se můžete najíst, poučit se i umýt si zašpiněné nohy.

Jak daleko

7 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Tip na ubytování Apartmány Korzo Lipno

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.