fbpx
Jihočeský krajVšechny kraje

Na Medvědí horu

Další den našeho pobytu na Lipně věnujeme pěšímu výletu do nejbližšího okolí. Vyrážíme od sypané přehradní hráze, která měří na délku 296 metrů a její výška je jen 25 metrů. Vodní plocha přehrady je největší vodní hladinou v Česku, to jistě stojí za povšimnutí. My však neputujeme okolo zdrže, ale stoupáme na kopec protilehlý známému vrchu Kramolín – na Medvědí horu. Cesta je vedená převážně zalesněnou krajinou šumavských hvozdů. Po výstupu s řadou skalních výstupků a výhledů pak cesta pozvolně klesá bohem zapomenutou samotou Lipová, až sestoupí zpět k hladině Lipna a po cyklostezce nás pohodlně dovede do místa startu. Pokud tedy preferujete klid lesa, tak neváhejte a tuto cestu absolvujte. To vám doporučuje TuGu.

Kde

Okres Český Krumlov, Jihočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště Lipno nad Vltavou – hráz stoupáme po modré turistické značce na Medvědí horu a k rozcestníku U Překopané hráze. Zde se modrá napojí na červenou, po které jdeme k rozcestníku Lipová. Tady odbočíme doprava a neznačenou stezkou dojdeme až na cyklostezku táhnoucí se okolo břehu Lipenské přehrady ve směru hráze, kde parkujeme.

Jak daleko

11 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Tip na ubytování Korzo Lipno

 

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.