fbpx
Pardubický krajVšechny kraje

Pardubice bez perníku

Pardubice, tak tohle město má asi většina z nás spojeno s perníkem. A proč ne. V sobotu odpoledne ale nebylo po perníku v Pardubicích ani vidu ani slechu. Ani po návštěvě zdejšího infocentra jsme nebyli moudřejší. Zato jsme se dozvěděli, že perník se původně nazýval peprník podle složení s přísadou pepře a že Zelená brána dostala název podle střechy pokryté zelenou měděnkou. Historická část města je velmi pěkně opravena s řadou zajímavých míst a zákoutí. Stejně tak zámek. Velkým překvapením pak byly Tyršovy sady, moderně upravený park s prvky pro cvičení i zábavu. A jako bonus můžete navštívit místní krematorium, abyste věděli, do čeho jdeme… Prima ubytování jsme měli v penzionu Na Netřebě poblíž města. Pěkný víkend třeba právě v Pardubicích vám přeje TuGu.

Kde

Okres Pardubice, Pardubický kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Od infocentra z náměstí Republiky, Zelenou bránou a přes Pernštýnské náměstí, Pernštýnskou ulicí směrem na zámek. Okolo zámku cestou Pod Zámkem a pak zpět přes Tyršovy sady okolo kostela sv. Bartoloměje k infocentru.

Jak daleko

2 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S kočárkem, s dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.