fbpx

Okolo Lichnice a „Boubín” Železných hor

 

Pěkné historické i přírodní místo v Železných horách. Tak to je Lichnice a údolí Lovětínské rokle, kterou protéká stejnojmenný potok. Tahle rokle, údolí, je minimálně po dobu 10 let bezzásahovým územím, jedním z mnoha v ČR. Za tu dobu se údolím prohnala větrná smršť, která vyvrátila velké množství stromů. Ty nyní leží, obrůstají mechem a trouchnivějí. Na jejich místech vyrůstají už nové stromy. Prostě nový začínající les, tedy prales. Takže za pralesem rozhodně nejezděte do Boubína, ale určitě zajeďte sem. Tento pohled vám nabídne Lovětínská rokle a TuGu.

Kde

Okres Chrudim, Pardubický kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště Podhradí, Lichnice se vypravíme směrem na zříceninu hradu Lichnice na krátkou komentovanou prohlídku. Zde můžeme vystoupat také na rozhlednu (je součástí zříceniny). Z hradu se pak vrátíme zpět do Podhradí a putujeme po červené turistické značce z kopce až na silnici směrem na Závratec. Po asi 800 metrech narazíme v Závratci  na zelenou značku a po ní se dostaneme až k odbočce do Muzea vápenictví.  Po prohlídce se vrátíme zpět na zelenou a jdeme dále, až dojdeme k rozcestníku Lovětínská rokle. Tady se napojíme na žlutou a po této značce dojdeme až do Rudova. Zde odbočíme vpravo a po silnici po červené značce dojdeme zpět na parkoviště Podhradí, Lichnice.

Jak daleko

7 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.