fbpx
Liberecký krajVšechny kraje

Oldřichovskými bučinami

 

Do této oblasti na samém okraji Jizerských hor nás tentokrát zavála služební cesta. A vůbec jsme nelitovali. Je to asi jedna z nejzajímavějších částí zmíněných hor a je hojně navštěvovaná turisty. Kopce jsou plné obřích buků, skal, balvanů a výhledů do kraje. A také úkolů a poznatků o lese, jak pro děti, tak pro dospělé. Jen kdyby ty kopce nebyly tak kopcovaté a teplota vzduchu nebyla nad 30°C. To dá někdy fakt zabrat. Příznivější počasí vám přeje TuGu.

Kde

Okres Liberec, Liberecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Vyrážíme z Oldřichovského sedla, kde je také hlídané parkovitě, po zelené turistické značce směrem na Skalní hrad. Jedná se vlastně o NS Oldřichovské bučiny. Když dosáhneme Skalního hradu (vyhlídkové místo) vrátíme se zpět na zelenou a pokračujeme  po ní, až narazíme na modrou. Po té se vydáme z kopce dolů a asi po 600 metrech odbočíme a dále budeme pokračovat po NS Oldřichovské háje a skály zpět do startu dnešního putování – Oldřichovského sedla.

Jak daleko

7 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi (trasa je zaměřená na zvídavé děti), turista, zdatný turista.

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.