fbpx
Jihočeský krajVšechny kraje

Okolo Vráže podél řeky Otavy

Možná mě k tomuto výletu inspirovala dávná vzpomínka, kdy jsme s kamarádem tábořili na březích Otavy právě u Vráže u Písku. Tenkrát naše cesta vedla po vodě až do Prahy.
Tak proč neprozkoumat řeku která přitéká od Písku? My se tedy pouštíme proti proudu rozvodněné Otavy. Cesta neustále stoupá a klesá, a tak nám ukazuje nejen pobřeží, ale i několik výhledů do koryta kalného toku z okolních kopců, aby nakonec odbočila vpravo u Plynové lávky a okolo Zlivického potoka vystoupala až k rozcestníku a dále do obce Borečnice a zpět do Staré Vráže. Protože je čas vánoční, přikládám recept na jednu dobrotu s názvem vánoční houbanec zde.

Kde

Okres Písek, Jihočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Od rozcestníku Vráž – škola po žluté značce k rozcestníku Novovrážský rybník. Tady se napojíme na červenou značku, po které jdeme až na rozcestí Plynová lávka – přes Otavu. Zde odbočíme vpravo a po žluté stoupáme k rozcestníku Borečnice – u mostu. Tady žlutou opustíme a pokračujeme po cyklostezce Otavská ve směru Borečnice a dále až na zelenou místního značení. Po ní dojdeme zpět do Staré Vráže.

Jak daleko

13,5 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.