fbpx
Jihočeský krajVšechny kraje

Přes Plešné jezero na vrch Plechý

 

Zdolání nejvyššího vrcholu na České straně Šumavy jsme zvolili v den prvního krásného počasí našich jarních prázdnin na Šumavě. Vyrazili jsme z parkoviště v Nové Peci. Během celé cesty jsme krom běžce, ochránce přírody a jednoho mladičkého páru nepotkali nikoho. Nutno podotknout, že cesta k vlastnímu vrcholu je poměrně nezajímavá až úmorná. Závěr cesty a krásné výhledy do Čech i Rakouska ovšem určitě stojí za to a prvotní útrapy zacelí. Při ideálním počasí jsou pak z vrcholu vidět i vzdálené Alpy. Poslední sníh a klid po celé trase byl ideální stav pro turistickou relaxaci. Dnes přikládám recept zde na pastýřský koláč, který jistě doplní ztracené kalorie po náročném výstupu.

Kde

Okres Prachatice, Jihočeský kraj, Česko


Kudy, kam, co

Z parkoviště horská služba v Nové Peci vycházíme po zelené turistické značce až k rozcestníku Plešné jezero. Zde odbočíme a po NS Duch pralesa a dále po žluté značce zdoláme vrchol Plechý. Na vrcholu se pak napojíme na červenou, která nás svede do údolí k rozcestníku Rakouská cesta I/ 10 – CZ/ A.  Zde odbočíme vlevo a po modré dojdeme až k rozcestníku Říjiště a tady se napojíme na zelenou, po které se vrátíme zpět do místa startu.

Jak daleko

16.1 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.