fbpx
Královéhradecký krajVšechny kraje

Okolo Plání v Krkonoších

Jo, jo, Krkonoše jsou Krkonoše. A je tu poslední výlet z našeho krátkého pobytu tam. Já dostávám nařízení, aby se jednalo o ten nejkratší a nejméně namáhavý výlet z naší náročné dovolené. Tak se necháváme vyvézt lanovkou ze Svatého Petra nahoru na Přední Planinu. Odtud jsem původně naplánoval ten nejkratší okruh ze všech. Ale najednou se mračna, která byla dole ve Svatém Petru, rozestoupila a je tu překrásný slunečný den. A toho musíme, chtě nechtě, využít. A tak se z našeho malého a nenápadného okruhu, stal okruh o délce 11 km s pěkným stoupákem. A abych se neopakoval, stálo to za to. Obří Klínový důl s chaloupkami rozesetými jen tak osaměle po svazích luk, obklopenými lesy a výhledy do údolí a do našeho vnitrozemí. Ten pohled je nezapomenutelný a aby toho nebylo málo, podobně krásný pohled se nám naskytl i do Dlouhého dolu a na Kozí hřbety. Jo, jo, Krkonoše jsou Krkonoše a Špindl je Špindl. Pěkné zážitky na vašich cestách i ve všedních dnech vám přeje TuGu.

Kde

Okres Trutnov, Královéhradecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Ze Svatého Petra ve Špindlerově Mlýně se vyvezeme lanovkou na Přední Planinu. Odtud po modré turistické značce na zelenou a po ní až k rozcestníku U Klínových Bud. Tady se dáme vlevo a po modré značce dojdeme zpět do Špindlerova Mlýna.

Jak daleko

11,5 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

2 komentáře: „Okolo Plání v Krkonoších

  • Jako vždycky bomba. Ty Krkonoše jsou tak krásné, že člověk musí litovat, že se tam nedostane častěji. Díky za skvělé fotky!

    Reagovat
    • Same, také díky za pochvalu i komentář.

      Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.