fbpx
Ústecký krajVšechny kraje

Oklikou na hrad Hazmburk

Někde v minulých příspěvcích jsem se již zmínil, že mezi mé oblíbené lokality patří České středohoří. A tak jsme se dnes vydali na jednu z jeho dominant, hrad Hazmburk. Původně jsme na hrad chtěli vystoupat na začátku našeho putování, ale protože jsme potřebovali stihnout vlak, raději jsme volili časovou rezervu a vyrazili nejprve směr nádraží Třebenice. Vše probíhalo bez komplikací až do chvíle, kdy na sebe plánované vlakové spoje  prostě nenavazovaly. Nezbývalo, než šlapat po svých. A tak jsme na hrad dorazili až v podvečer, těsně před zavírací dobou a za dosti nepříznivého počasí. Naštěstí nám paní pokladní vyšla vstříc a dala dost času na rychlou prohlídku hradu i s věží s výhledy do širého kraje. Všem poutníkům tedy přeji dost času a sympatické pokladní. TuGu

Kde

Okres Litoměřice, Ústecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z obce Klapý jdeme po červené turistické značce do Třebenic.  Odtud vlakem do nedalekých Čížkovic. Zde po neznačených asfaltových a polních cestách podle plánku v příspěvku až do obce Slatina. Tady odbočíme doprava a po žluté vystoupáme do kopce až na vrchol k hradu Hazmburk. Odtud zpět kousek po červené do místa dnešního startu.

Jak daleko

17 km vycházkový okruh propojený vlakovým spojem

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.