fbpx
Královéhradecký krajVšechny krajeZe světa

Cestou česko-polského přátelství na Krakonošovu kazatelnu

Vracíme se opět do Krkonoš. A znovu vyrážíme od Erlebachovy boudy směrem na Sněžné jámy a Krakonošovu kazatelnu po červené, tedy po Cestě česko-polského přátelství. Naše trasa zpočátku kopírovala státní hranici a pak se spustila k Labské boudě, aby se vracela zpět po vrstevnici. Červená značka tu vede kopcovitým terénem a je plná kamenů, skalek a turistů. Rozhodně však i za těchto okolností stojí za návštěvu, už proto, že Krkonoše jsou jednoznačně naše opravdové hory. Pěkné výlety vám přeje TuGu.

Kde

Okres Trutnov, Královéhradecký kraj, Česko a Okres Jelenia Góra, Dolnoslezské vojvodství, Polsko

 

Kudy, kam, co

Od Erlebachovy boudy dojdeme na červenou, po které doputujeme až ke Krakonošově kazatelně.  Zde červenou opustíme a po žluté přijdeme až k rozcestníku Labská bouda.  Tady navážeme na zelenou směrem k Martinově boudě. U boudy odbočíme na modrou, po které se vracíme zpět k Petrovce a dále po červené na Špindlerovu boudu, tedy téměř do místa dnešního startu.

Jak daleko

17 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

2 komentáře: „Cestou česko-polského přátelství na Krakonošovu kazatelnu

  • Krásný výlet, v pěkném počasí musí být výhledy do dáli úchvatné!

    Reagovat
    • Ahoj Same, tvůj komentář vždy potěší. Díky

      Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.