fbpx

Hledáme jaro okolo Oltáříku

 

Měl to být krásný slunečný den, ale nebyl. Větrné a zamračené počasí vůbec nenaznačovalo, že je tu jaro. A my vyrazili do míst, ve kterých meteorologové předpovídali krásně.  Nebylo. Proto pozor na nedělní předpovědi počasí… Ale i tak nám návštěva Českého středohoří připravila krásné, leč zamlžené výhledy do krajin a setkání s prvními posly jara v podobě rozkvetlých rostlin. Doufám, že příští putování vám i nám připraví lepší počasí.  To přeje TuGu.

Kde

Okres Litoměřice, Ústecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z obce Staré po žluté okolo vrchu Kuzov (zajímavé přírodní a geologické místo) do obce Dřemčice. Tady se napojíme a pokračujeme po modré značce směrem na vrchol Hrádek, tedy zříceninu hradu Oltářík. Během cesty k Oltáříku můžeme odbočit na Blešenský vrchol. Zpět do obce Staré se vydáme opět po modré turistické značce a asi po 2,5 km se napojíme na polní cestu, která nás dovede přes osadu Blešno zpět do obce Staré.

Jak daleko

11,5 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.