fbpx
Ústecký krajVšechny kraje

Mezi menhiry a Pravdou

 

Ta krajina je opředená tajemstvím kamenných řad a menhirů roztroušených po lesích v okolí Pnětluk a Kounova. Náhorní plošiny všude v okolí jsou jako stvořené pro přistávání mimozemských plavidel, kde kameny a menhiry byly prý určeny k navigaci těchto korábů. Připraveny zde byly od praobyvatel zde žijících, aby lodě neměly při přistávání navigační problémy. Plošiny byly původně bez vegetace, na rozdíl od dnešní doby, kdy jsou porostlé smíšenými, ale spíše listnatými lesy, plnými vzrostlých vznosných krásných buků. V této krajině můžeme navštívit mimo jiné též populární zříceninu hradu Pravda. Pěkné objevování tajuplností této krajiny vám přeje TuGu.

 

Kde

Okres Louny, Ústecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z Pnětluk od křížku vyrazíme po zelené značce až k rozcestníku U Dubu. Zde se zelená napojí na modrou, po níž dojdeme až na zříceninu Pravda a dále k rozcestníku Úvoz. Tady odbočíme prudce doleva, abychom dále pokračovali po Naučné stezce Na Pravdě a pak po zelené vpravo zpět do Pnětluk, místa dnešního startu.

Jak daleko

11 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Jeden myslel na “Mezi menhiry a Pravdou

  • Krásný výlet, děkuji za tip. Z několika míst byl překrásný výhled na České středohoří, v jednu chvíli všude zataženo – jenom na Ranou svítilo slunce, to bylo překrásné.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.