fbpx
Plzeňský krajVšechny kraje

Okolo Dobřívského hamru a Klabavy

Měl to být pouze houbařský výlet do lesa. Houby rostly a tak si rodina moc pěkně zahoubařila a také pořádně několikrát promokla.
No, a protože se přede mnou nějak houbičky schovávaly a na krku se mi houpal foťák, využil jsem této návštěvy opět k focení. A bylo co objevovat i fotografovat. Mě učarovalo údolí Kocáby i s přilehlými vrcholy a roklemi. Krásná zelená, ale deštivá a mokrá krajina, kterou se proplétá Klabava s řadou peřejnatých úseků a oblázků. Železité prameny a nově zrekonstruovaný vodní hamr Dobřív z 19. století, dokresloval jistou tajuplnost zdejší krajiny, pověstnou v minulosti těžbou železné rudy. Nasbírané houby udělali radost hlavně mé ženě, která z nich připravila skvělou večeři. Recept na tu pochoutku naleznete zde.

Kde

Okres Rokycany, Plzeňský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Od rozcestníku Dobřív – hamr po modré turistické značce až k cyklostezce 3. Zde odbočíme mírně vlevo a jdeme do kopce neznačenou cestou až na zelenou značku. Po zelené pak odbočíme na vrchol Bábovka. Z Bábovky se vrátíme zpět na zelenou, abychom po necelém kilometru odbočili a Pytláckou roklí sestoupili neznačenými stezkami zpět k hamru, tak jak ukazuje přiložená mapa. Trasu je možné prodloužit až ke žluté značce, po které sestoupíme na modrou a po ní zpět k vodnímu hamru.

Jak daleko

9,2 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.