fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Okolím Vonoklas

Český kras je místo rozmanité a je to i místo, kde žijeme. A tak jsme odpoledne vyrazili částí docela nové Naučné stezky okolím Vonoklas. Už název obce Vonoklasy ve mě evokuje zrající obilí, teplo a klid. A když k tomu ještě přidáme Krásnou stráň, není důvodu sedět doma, vždyť tu jsou jarní teplé a slunné dny. TuGu doma rozhodně nesedí a rád by byl inspirací v objevování méně známých míst, třeba právě tam někde u vás.

Kde

Okres Praha-západ, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Od rozcestníku U kapličky, kde se dá i zaparkovat, vyrazíme po žluté turistické značce směr Krásná stráň sedlo a dále směr Vonoklasy – U vyhlídky. Zde žlutou opustíme a vydáme se zpět do místa startu po červené turistické značce.

Jak daleko

6 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty.cz

 

 

Sdílejte tento článek

3 komentáře: „Okolím Vonoklas

 • Pokud budete mít dostatek času, doporučuji obejít žlutou naučnou stezku celou. Část na pláních nad vsí poskytuje krásné výhledy daleko do kraje. Pravda, byli jsme tam v zimě, v létě tam bude asi pěkné vedro.

  Reagovat
  • Už jsme i na těchto místech byli. Moc děkujeme za tip a souhlasíme. Bylo teplo a sucho. Naštěstí už zase prší 🙂

   Reagovat
 • na podzim taky urcite cele, s posezenim u svacinky 🙂 v ovocnem sadu 49.9497136N, 14.2673342E

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.