fbpx

Klokočskými skalami

Dnes vás chci provést malou, ale za to krásnou oblastí Českého ráje – Klokočskými a Betlémskými skalami. Oblast je zajímavá řadou vyhlídek, skalních měst a oken, trojnožek, voštin a průchodů. S opatrností můžeme ze skal pozorovat okolní krajinu a mimo jiné pradávné sopky Prachov a Kozákov, Hrubou Skálu, Besedice, Ještěd i údolí Jizery. Při návratu pak můžete projít Zeleným údolím okolo jeskyně Postojna. Do jeskyně se vlézá malým průlezem, který se rozšíří do velké prostory, kterou lidé využívali již v pravěku. Kdo se tedy nebojí uzavřených prostor, vezme si s sebou svítící baterku. K autu se pak můžete vrátit Klokočskými průchody se schody vytesanými ve skále. Tudy za dávných časů vedla kupecká cesta. Za tip na výlet děkuji Hance a vám všem přeji mnoho nezapomenutelných zážitků, třeba právě při návštěvě Klokočských skal. TuGu

Kde

Okres Semily, Liberecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Vyrážíme po žluté značce z malého parkoviště pod zříceninou hradu Rotštejn. Po prohlídce hradu pokračujeme dále po žluté směrem k rozcestníku Klokočské průchody. Tady žlutá navazuje na červenou, kterou pokračujeme až k vyhlídce Zdenčina skála. Pak červenou sestupujeme do obce Záholice. Zde na parkovišti odbočíme vlevo a neznačenými cestami a stezkami pod obcí Rozumov se snažíme dojít na žlutou značku jdoucí Zeleným dolem. Po žluté značce pak dojdeme do obce pod skalami – Klokočí.  Odtud pokračujeme po asfaltce a asi po 500 metrech dojdeme do místa startu. Celá trasa tvoří osmičku.

Jak daleko

9 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty.cz

 

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.