fbpx
Ústecký krajVšechny kraje

Bílé stráně a vyhlídky Litoměřicka

Bílé stráně u Litoměřic – toť Mekka pro botaniky a vůbec všechny milovníky rostlin a hlavně českých orchidejí. Sem míří z celých Čech, aby své oko potěšili pohledem na tyto přenádherné rostliny, které nikde jinde nerostou, alespoň ne v takovém množství a rozmanitostech. Je jich tu požehnaně a obměňují se převážně v tomto jarním období. A nejsou to jen tyto krásné rostliny, ale také moje milované České středohoří, pro které moje srdce plane. Sopečné čedičové kopce se tu střídají se sedimenty křídovými a tvoří tak krajinu neopakovatelnou, jakou jinde v Čechách prostě nenajdete a kterou je nutné navštívit a prozkoumat, tak jak to občas činí i TuGu. Pěkné poputování Českým středohořím v jakémkoli jeho koutě přeje TuGu.

Kde

Okres Litoměřice, Ústecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z Mlýnské uličky v Litoměřicích jdeme po červené turistické značce směrem k rozcestníku Nad Skalicí. Červené se striktně držet nebudeme, ale zato prozkoumáme NPP Bílé stráně, místo protkané neuvěřitelným množství stezek, které nás dovedou k různým druhům rostlin a orchidejí rostoucích v této jedinečné lokalitě. To nás trochu pozdrží, ale rozhodně to nevadí a na rozcestníku Nad Skalicí odbočíme a vydáme se spojkou po žluté až na modrou. Po ní se vrátíme zpět do Skalice a zde navážeme na červenou vedoucí do místa startu.

Jak daleko

13,5 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty.cz  

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.