fbpx
Ústecký krajVšechny kraje

Obešli jsme jezero Milada

Možná to tak úplně není jezero. A s jistou určitostí to není moře. Ale já ten pocit, poté co jsme k hladině jezera dorazili, měl. Vůně vody, velká vodní plocha, větřík, který lehce chladil naše rozpálená těla. Voda čistá, teplá, plná vodních rostlin a ryb. Pláže a plážičky tvořené drobnými oblázky. Tak to je severočeské jezero Milada. Vzniklo zatopením hnědouhelného lomu Chabařovice v rámci rekultivačních prací. Má rozlohu 252,2 ha a bylo napuštěno v roce 2010. Myslím, že toto dílo člověka určitě stojí za zhlédnutí. A i když nepůjdete okolo jezera pěšky jako my a pojedete třeba na kole, tak vám všem přeji nezapomenutelné zážitky. TuGu

Kde

Okres Ústí nad Labem, Ústecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Od radnice v Chabařovicích vede naučná stezka. Ta nás neomylně dovede až na břeh jezera. Dále jsme pokračovali proti směru hodinových ruček po nejnižším patře asfaltových a polních cest okolo celého jezera. Když okruh dokončíme, napojíme se opět na naučnou stezku a po ní se vrátíme zpět do Chabařovic.

Jak daleko

13 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S kočárkem, s dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Jeden myslel na “Obešli jsme jezero Milada

  • Děkujeme za tento tip, o kterém jsme se dozvěděli díky TuGu! Jezero Milada je krásné místo a má co nabídnout – ať už člověk dorazí pěšky, na kole, s inliny, se psem nebo se stanem. Zaujala nás možnost půjčit si paddle board. Určitě se sem chceme ještě vrátit.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.