fbpx
Liberecký krajVšechny kraje

Smrk v Jizerských horách aneb krajem náprstníků

Před výstupem jsme ani netušili, že může být něco tak krásného a povznášejícího, jako je zdolat vrchol Smrk s rozhlednou na okraji Jizerských hor na samé hranici s Polskem. Cesta samozřejmě vede do kopce, ale za tento výkon jste odměněni krásným výhledem na okolní krajinu, a to (za dobrého počasí) viditelností až do vzdálenosti 150 km. A prý je vidět i bájná hora Říp. Bohužel, v den našeho výstupu nebylo počasí úplně ideální, a tak jsme Říp hledali pouze pokusně. Pěkná a nezapomenutelná byla i cesta dolů přes Nebeský žebřík a se zastávkou na Kočičích kamenech s ferratou. Ferrata je přístupná i pro běžné turisty a bez vybavení. Přeji vám hodně úspěchů při zdolávání vašich vrcholů. TuGu.

Kde

Okres Liberec, Liberecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště U Spálené hospody v Novém Městě pod Smrkem po modré turistické značce až k rozhledně Smrk. Odtud pokračovat dále po modré Nebeským žebříkem a dolů, až narazíte na červenou. Tou se dáme směrem Hubertka a Kočičí kameny. U Hubertky se pak napojíme na zelenou značku, po které se vrátíme na modrou. Po modré dorazíme až na místo startu, parkoviště U Spálené hospody.

Jak daleko

14,5 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.