fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Naučnou stezkou okolo Říčan a údolím Rokytky

Podnětem k tomuto výletu bylo sledování pořadu na ČT2 Příběhy starých hospod. V pořadu byla mimo jiné zmíněna restaurace Jureček, ležící na břehu stejnojmenného rybníka. V teplých měsících je tu pak také pěkné koupání. Naši cestu jsme podnikli v březnu, a tak pláže rybníka zely prázdnotou. To nám ovšem nevadilo a my se vydali údolím říčky Rokytky směrem proti proudu. Tok zde prochází údolím žulových balvanů a vytváří tak zajímavé peřeje a malé vodopády. Jedná se o okruh, který se pak lesem a po svazích vrací zpět do místa startu na parkoviště u rybníka Jureček. Na závěr pak přikládám recept na můj oblíbený kuřecí wrap zde.

Kde

Okres Praha – východ, Středočeský kraj, Česko

Kudy, kam, co

Z Parkoviště Jureček po červené slze místního značení až na modrou turistickou značku. Po ní se vydáme směrem vlevo až k rozcestníku Janovický les – záp. rozc. Zde odbočíme vlevo a po červené značce se budeme vracet zpět. Asi po 2,3 km odbočíme vpravo a po zelené místního značení se po chvíli spojíme se zelenou turistickou značku po které se vrátíme zpět na parkoviště Jureček.

Jak daleko

8,1 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.