fbpx
Jihočeský krajVšechny kraje

Naučnou stezkou Hojná Voda v Nových Hradech

Měl to být takový malý odpolední výlet. Po průtrži mračen jsme vyrazili z parkoviště Šejby, jen kousek pod hranicí s Rakouskem. Samotnou hranicí vede hustými lesy stezka, zřejmě vyšlapaná od pohraničníků minulé doby. My cestou nikoho nepotkali a tak jsme měli z té samoty, odlehlosti a opuštěnosti chvílemi stísněný pocit. Směr byl však správný a jasný, napojit se na naučnou stezku jednoho z našich nejstarších pralesů s názvem Hojná Voda. Pěšina lesem byla vyšlapaná a podle mapy v mobilu ubíhala jinak docela v poklidu. Až na úplném konci, když jsme se měli napojit na naučnou stezku, byla cesta značně podmáčená a my se bořili hluboko do bahna. Prémií pak bylo překonávání potoka Stropnice. Dále jsme už šli po asfaltových a lesních cestách a využili možnosti nahlédnout do okolo se rozprostírajícího, téměř nedotčeného pralesa z předminulého století. V podvečerních hodinách nás pak lesní silnice bezpečně dovedly až na parkoviště k našemu autu.  Pěkné odpoledne a ba i celý den vám přeje TuGu.

Kde

Okres České Budějovice, Jihočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Vycházíme z parkoviště Šejby a po asfaltové silnici dojdeme na hranici s Rakouskem. Zde odbočíme vpravo a po vlastní hranici, kde vede neznačená stezka, dojdeme až k Naučné stezce Hojná Voda. Tu téměř celou projdeme a pak lesními, dobře udržovanými cestami (viz mapa), přijdeme až na již zmíněné parkoviště Šejby. Přiložená mapa neúplně přesně ukazuje naší cestu, ale jistě může posloužit jako reálný podklad vašeho případného putování touto krajinou.

Jak daleko

9,4 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty.cz

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.