fbpx
Jihočeský krajVšechny kraje

Naučnou stezkou na Ďáblovu prdel v České Kanadě

Komerčně velmi dobře zvládnutý projekt, který ukazuje Českou Kanadu na poměrně malém prostoru a to zábavnou i poučnou formou pro malé i velké turisty a návštěvníky. Dominantou celého projektu je dřevěná rozhledna U Jakuba s řadou atrakcí hlavně pro děti. Návštěvníci dále mohou projít naučnou stezkou okolo Štrpského plesa a kaskád rybníků, až konečně dorazí k vytouženému cíli, Ďáblově prdeli. Tady je tlačenice fotografů s jejich objekty. My dále pokračovali, abychom alespoň trochu nasákli atmosféru opuštěných míst České Kanady. To se docela povedlo a my se zdárně vrátili přes obec Valtínov do místa, kde jsme zaparkovali. Tak až budete někde poblíž tohoto místa a budete mít okolo sebe omladinu, neváhejte a oblast určitě navštivte. To vám doporučuje TuGu.

 

Kde

Okres Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště Valtínovský mlýn po značené naučné stezce Na ďáblovu prdel. Po dosažení cíle (kde stezka končí) můžete pokračovat přes les a louku (viz mapa) na zelenou turistickou značku. Po té dojdeme k rozcestníku Valtínov. Tady odbočíme vpravo a po silnici 151 dojdeme k parkovišti Valtínovský mlýn.

Jak daleko

7,1 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty.cz Vysočina  nebo  e-pobyty.cz jižní Čechy

 

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.