fbpx
Liberecký krajVšechny kraje

Na Maják Járy Cimrmana, Štěpánku a Bílou skálu

Počasí má charakter nestabilní. Využíváme této nejistoty a jedeme do komerčně pěkně vybaveného areálu v Příchovicích na pomezí Jizerských hor a Krkonoš. Zde našinec najde nejen možnost občerstvit tělo, ale i ducha. Na děti tu myslí obzvláště a to v podobě tzv. Ski areálu u Čápa. Zde naleznete kromě pěkné restaurace s vlastním pivovarem i Muzeum Cimrmanovy doby, rozhlednu Maják Járy Cimrmana, Cimrmanovu rolnickou expozici, pohádkovou cestu pro děti a lesopark Na Sluneční, také pro děti s možností odpočinku pro dospělé. Pokud budete mít čas a chuť, můžete navštívit i další nedalekou rozhlednu Štěpánka na vrchu Hvězda. A pokud budete ještě toužit po pocitu absolutního klidu, není nic jednoduššího než pokračovat lesem na vyhlídkové místo zvané Bílá skála. Tady si užijete samoty a nerušeného rozhledu na okolní krajiny. Pěkné zážitky vám přeje z pomezí hor TuGu.

Kde

Okres Jablonec nad Nisou, Liberecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště Ski areál U Čápa po prohlídce atrakcí vyrážíme po zelené značce na rozhlednu Štěpánka. Z rozhledny pak můžeme navázat na ledabyle značenou cestu lesem (v roce 2021 na mapě neznačeno) na skalní vyhlídkové místo Bílá skála. Odtud se pěšinou napojíme na žlutou turistickou značku (viz přiložená mapa). Po žluté se pak vracíme zpět na zelenou a po ní dojdeme do místa startu na parkoviště Ski areál U Čápa.

Jak daleko

7,6 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi na skále s opatrností, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty.cz

 

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.