fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Dvořákovou stezkou z Kralup do Nelahozevsi

Hlavní část trasy vede podél řeky Vltavy a železniční trati. Trať často mizí v tunelech ve svahu a jen občas je možné nahlédnout tunýlkem v pískovci na koleje železnice. Svahy jsou pokryty vymletými pískovci, které tvoří jeskyňky a vrásy. To je jedinečné. V Nelahozevsi můžeme nalézt zámek a rodný dům hudebního skladatele Antonína Dvořáka. Pak pokračujeme po žluté značce směrem na Kralupy nad Vltavou a v případě dobré viditelnosti jsou na trase zajímavé rozhledy. Když žlutá značka končí, pokračujeme dále po zelené směr Kralupy a na vyhlídku Hostibejk. Je to velmi zajímavé místo, a to i po stránce geologické. Pochod nám ztěžoval rozbředlý sníh a výhledy zatažená obloha plná mlhy. Ale i tak to bylo výborně strávené odpoledne. Doporučuji všem.

Kde:

Dvořákova stezka, Kralupy nad Vltavou, Středočeský kraj, Česko

Kudy, kam, co:

Kralupy nad Vltavou (po červené), Nelahozeves (pak po žluté), Lešany a nakonec Lobeč (po zelené), Hostibejk, Kralupy nad Vltavou

Jak daleko:

Asi 7 km okruh

Pro koho a co s sebou:

S dětmi, turista, zdatný turista, nesmeky

Sdílejte tento článek

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.