fbpx
Liberecký krajVšechny kraje

Hejnice a vyhlídka Ořešník

Kdo má rád výstupy do kopců s překrásnými rozhledy, tak je na tomto výletě správně. A nejde jen o rozhledy, ale také o žulové skály a obří kameny, vodopády a bystřiny. Samozřejmě také velkolepý kostel Navštívení Panny Marie v místě startu a cíle, který rozhodně stojí za návštěvu. Tento kus české země je sice u hranic, ale o to více si zaslouží naši pozornost.

Kde

Okres Liberec, Liberecký kraj, Česko

Kudy, kam, co

Vyrážíme z Hejnic z parkoviště kláštera františkánů po červené turistické značce na vrchol, až k odbočce a cestě na Ořešník (800 m. n. m.). Zde je informační tabule a lavička k odpočinku. Po náročném výstupu jsme se dostali až do Jizerských hor. Z vyhlídkového místa Ořešník se vracíme zpět na červenou značku směrem k vodopádu Velký Štolpich na potoce Černý Štolpich. Zde pokračujeme po žluté z kopce podél soustavy bystřin a vodopádů až na značku zelenou. Ta nás zavede zpět až do Hejnic.

Jak daleko

9 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

Turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.