fbpx

Dolní Moravou Stezkou v oblacích

Dolní Morava není vůbec dole na Moravě, ale úplně nahoře na severu, téměř na hranici s Polskem. S tím se prostě musí smířit každý, kdo do této malebné oblasti Králického Sněžníku zavítá. Dominantou kritizovanou i obdivovanou je Stezka v oblacích. Nás nikdo neovlivňoval a tak jsme jen žasli, co lidé dovedou zbudovat – a to jak v současnosti, tak i v minulosti. A protože bylo krásné počasí a lidí bylo také poskromnu, byli jsme uchváceni malebností, klidem a krásou tohoto místa. Opravdu jsme si to moc užili. Tak i vy užívejte života. To vám přeje TuGu.

Kde

Okres Ústí nad Orlicí, Pardubický kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z Dolní Moravy sedačkovou lanovkou až ke Stezce do oblak. Dolů pak po modré turistické značce. Ta se asi po 1,5 km napojí na žlutou, které nás dovede až do místa startu, Dolní Moravy. Malou zastávku je možno udělat nad obcí Králíky na místě zvaném Kopeček, kde se nachází zdaleka viditelný klášter Hora Matky Boží Hedeč.

Jak daleko

3,5 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.