fbpx

Na výhledy z Vraní skály

Samotná obec Svatá, ze které jsme dnes vyráželi, se nachází v bohem zapomenutém kraji Křivoklátské vrchoviny. Kousek od obce, v lesích skryto, je asi 20 metrů vysoké skalní buližníkové pásmo, jedinečné v ČR – Vraní skála. V nejvyšším bodě masivu je pak značené vyhlídkové místo s dalekým rozhledem, ze kterého je vidět Křivoklátsko, ale i Český kras a brdský hřbet. Klid dnešní doby rouškové pak přeje zvukům ptactva, které si právě v těchto končinách můžeme do sytosti vychutnat. Doporučuji tento malý odpolední výlet i jedinečné místo Vraní skály všem turistů. TuGu

Kde

Okres Beroun, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Od rozcestníku Svatá jdeme po modré turistické značce směrem k rozcestníku Pod Vraní skalou. Zde se modrá napojuje na žlutou, po které dojdeme na vyhlídku a dále z kopce. Zde žlutá protíná lesní cestu. Tou se dáme doprava a vrátíme se zpět do obce Svatá. Po této cestě můžeme navštívit neznačenou vyhlídku, kterou jsem interně nazval Malou vraní skalou. Na mapě není značena. Naše trasa je dobře vidět v přiložené mapě.

Jak daleko

5 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty.cz

 

 

Sdílejte tento článek

2 komentáře: „Na výhledy z Vraní skály

 • 28 března, 2020 (6:49 pm)
  Trvalý odkaz

  Zatímco minulý týden byl na Vraní skále klid, dnes si asi všichni přečetli TuGu a vyrazili. Bylo tam překvapivě hodně živo. I v pozdním odpoledni. 🙂

  Reagovat
  • 28 března, 2020 (7:00 pm)
   Trvalý odkaz

   Rád bych tomu také věřil, ale jsem asi realista. Moc díky za komentář i zprávu. P. S. Také jsme to zveřejnili na FB – Méně známé turistické cíle – a má to docela úspěch.

   Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.