fbpx

Z Třebotova na Kulivou horu

Dnes vás TuGu zve na malou vycházku v těsné blízkosti hranice hlavního města Prahy. Z obce Třebotov smíšenými lesy Českého krasu dojdeme až do cíle dnešní cesty, na vyhlášenou, avšak turisty neznačenou vyhlídku na Kulivé hoře. Ta se nachází v přírodní rezervaci téhož jména na protáhlém hřbetu vápenců a břidlic nad údolím potoka Švarcava. Lesostepní svahy jsou porostlé habry, duby a borovicemi. V době naší návštěvy zde právě rozkvétaly květy koniklece lučního. Během teplého období zde pak můžete nalézt mnohem více druhů dalších vzácných kvetoucích rostlin. Tak nepropásněte příležitost a vyrazte třeba právě dnes. Váš TuGu.

Kde

Okres Praha-západ, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z rozcestníku Třebotov – okraj po modré turistické značce směr Kulivá hora. Ještě před tímto dalším rozcestníkem odbočit na Židovský hřbitov Třebotov. Dále pokračovat již po neznačených lesních cestách a stezkách směrem na vyhlídku Kulivá hora, viz přiložená mapa. Zpět do místa startu se můžeme vrátit po stejné cestě.

Jak daleko

5 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty.cz

 

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.