fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Na rozhlednu Děd

Už dlouho jsme právě tento výlet plánovali. A nebyl špatný nápad nechat auto zaparkované u nádraží v Berouně, dojet vlakem do Nižboru a pak se vrátit pěšky přes rozhlednu Děd zpátky do Berouna. Tam probíhaly malé vánoční trhy a protože jsme měli ještě čas, mohli jsme ještě navštívit zdejší muzeum Českého krasu. Počasí, které nám zpočátku příliš nepřálo, nakonec ukázalo svou vlídnou tvář a potěšilo nás slunečními paprsky. Pěkné adventní dny plné slunce a pohody, třeba právě na výletech podle TuGu, přeje Radko Voleman.

 

Kde

Okres Beroun, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z nádraží Nižbor vyrazíme po žluté turistické značce směrem na rozcestník Lísek. Tady odbočíme vlevo a po červené dojdeme až k rozcestníku Děd. Zde navážeme na zelenou, po které dojdeme až k rozhledně Děd. Od rozhledny pak do Berouna na nádraží přijdeme po modré značce.

Jak daleko

13 km Z A do B

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.