fbpx

Blátem přes Ranou

 

Dnes vyrážíme do Loun a odtud na nedalekou Ranou. Holý vrch Raná je Mekkou paraglidingu. Avšak nevlídné počasí, tak typické pro toto roční období, ani těmto sportovcům nepřálo, a tak bylo na vrcholu Rané docela klidno a my si užívali nekonečný výhled do České kotliny a na okolní, sopkám podobné vrcholy. Cestou z Lenešic jsme pak nasbírali na blátivých cestách na podrážky bot nemalé množství mazlavého a ničím neodstranitelného bahna. Jo, jo tak začala zima Turistického gurmána. Tak ať vás nic horšího než trocha bláta neodradí od putování a toulání po rozmanitých krásách naší zemičky. To vám přeje TuGu.

Kde

Okres Louny, Ústecký kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z Lenešic od kaple sv. Jana Nepomuckého po modré turistické značce na vrchol Rané a dále pod vrchol směrem na Hrádek. Dole pod vrcholem pak odbočíme vlevo a neznačenou polní cestou okolo Letiště Raná se vrátíme zpět do místa startu – obce Lenešice. Viz přiložená mapa.

Jak daleko

10 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.