fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Na Okoř je cesta…

Abychom se vyhnuli případným přeplněným parkovištím u hradu Okoř, vyrážíme z nedaleké obce Libochovičky, kde se dá v omezeném počtu parkovat. Naším cílem je zřícenina hradu Okoř asi v půli cesty dnešního putování. Cesta vede jinak mírně zvlněnou krajinou, a to údolím Buštěhradského a Zákolanského potoka. Na potoce byla řada mlýnů a vede tudy i železniční trať, ke které patří i zajímavý devatenáctimetrový kamenný viadukt u Nového mlýna. Okolo hradu je několik chatových osad, které zřícenině na romantičnosti nepřidají, a vede zde také hojně využívaná cyklostezka. Pěkné jarní dny plné slunce přeje TuGu.

 

Kde

Okres Praha-západ, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z Libochoviček po zelené turistické značce směrem Podholí. Zde se zelená napojuje na červenou směřující do Okoře. Tady červená protíná modrou, po které se vracíme zpět do Libochoviček. Tím se okruh uzavírá.

Jak daleko

9 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty.cz 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.