fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

Károvským údolím

Hned vedle Zvolské homole a Ohrobeckého údolí je snad ještě hezčí Károvské údolí. Protéká jím Lhotecký potok. Sem jsme se dnes vydali trávit odpoledne. Počasí opravdu přálo a svěží jarní zelená nás provázela na každém kroku. Voda z potůčku probublávala mezi kameny, příznivá teplota a vhodné oblečení přispěly k nezapomenutelnému jarnímu zážitku při putování naší méně známou krajinou hned za hranicí hlavního města Prahy. Tak krásná jsou pozdní odpoledne v přírodě v tyto teplé jarní dny. A tak na nic nečekejte a třeba odpoledne po práci vyrazte ven, právě podle tipů na TuGu.

 

Kde

Okres Praha – západ, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Od rozcestníku Károvské údolí stoupáme nahoru údolím po žluté turistické značce až k místu, kde se údolí dělí. Zde žlutou opustíme doprava a po asi 650 metrech narazíme na tzv. Lhotecký naučný okruh, po kterém se vydáme vlevo vzhůru, až do míst, kde se okruh dotkne modré značky. Tou se vydáme doprava zpět obcí Zálepy Károv směrem k nádraží Dolní Břežany – Jarov. Tady se modrá sbíhá s červenou a po ní se vrátíme zpět k rozcestníku Károvské údolí.

Jak daleko

6 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty.cz 

 

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.