fbpx
Plzeňský krajVšechny kraje

Kaňonem Horní Berounky

Při našem dnešním putování jsme stihli navštívit hned tři zajímavá místa, a to v oblasti tzv. Přírodního parku Horní Berounka.

První byla Havlova vyhlídka, na kterou se dostaneme ze silnice u obce Horní Liblín, a určitě stojí za to ji navštívit. Je z ní neopakovatelný pohled do údolí a na meandr řeky Berounky.

Pak jsme se přemístili do obce Robčice a zde jsme prošli část naučné stezky s řadou zajímavých informací o zdejším kraji a jejím lidu. Stezka vede údolím Berounky a následně stoupá vzhůru. Má několik pěkných výhledů do kaňonu.

A naše poslední zastavení bylo u Zavadilky. Tady jsme po zelené značce sestoupili do údolí řeky, abychom si prohlédli zříceninu hradu Libštejn. Možná máte pocit, že toho bylo na jeden den hodně, ale věřte, že se to dalo v poklidu zvládnout. Mějte dobrý pocit z aktivně prožitého dne. Vše dobré vám přeje TuGu.

 

Kde

Okres Rokycany, Plzeňský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z Robčic po naučné stezce Kaňonem Horní Berounky dle přiložené mapy. Na Havlovu vyhlídku se dostanete ze silnice u Horního Liblína, neznačenou, ale dobře prošlápnutou stezkou. A na zříceninu Libštejna od Zavadilky dojdete po zelené turistické značce.

Jak daleko

8 km vycházkový okruh NS Kaňonem Horní Berounky, na Havlovu vyhlídku 500 m, na Libštejn 3 km

Pro koho a co s sebou

S dětmi, (s dětmi s opatrností na vyhlídku), turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty.cz

 

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.