fbpx
Jihočeský krajVšechny kraje

Úzkorozchodnou tratí ze zastávky Jindřiš do Malého Ratmírova

A jedeme vláčkem, tedy vláčkem s rozchodem kolejí jen 760 mm, to je 76 cm nebo 0,76 m. Celá trať vede z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice. My ale využíváme jen její malou část. Nastupujeme ve stanici Jindřiš do mírně přeplněného vláčku a vystupujeme po 12 minutách jízdy ve stanici Malý Ratmírov. Zpátky se pak vracíme údolím Hamerského potoka po Jindrově naučné stezce zpět do Jindřichova. Cesta vede malebným údolím potoka, který se líně klikatí jihočeskou krajinou a zařezává se do zvlněné Javořické vrchoviny na východ od Jindřichova Hradce. Pěkné výlety Českou krajinou, ať při svém putování využíváte jakýkoli dopravní prostředek, přeje TuGu.

Kde

Okres Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Nejprve jedeme úzkokolejnou železnicí ze stanice Jindřiš do stanice Malý Ratmírov. Odtud vyrazíme po zelené značce až k rozcestníku Ratmírovský rybník. Tady se napojíme na červenou, po které dojdeme až do obce Jindřiš. Tam  se červená potkává se zelenou, po které se dostaneme do místa startu – Jindřiš zastávka.

Jak daleko

7,5k m z A do B

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.