fbpx
Plzeňský krajVšechny kraje

Na Černé jezero a vrch Ostrý

Původně jsme měli namířeno z Železné Rudy jen k Černému jezeru. Ale tato vzdálenost se nakonec ukázala jako příliš krátká. Tak jsme za krásného zimního počasí pokračovali dále až na vrchol Ostrý na česko-německé hranici.  A byla to náramná pouť šumavskými zasněženými hvozdy korunovaná úspěšným zdoláním vrcholu již zmíněné hory s tím nejbáječnějším výhledem. Trasa vedla většinou po asfaltových cestách z dob železné opony a jen na úplném závěru jsme museli zdolat prudké stoupání zasněženou a zledovatělou lesní pěšinou, a to až na samý vrchol hory. A protože jsme na Velký Ostrý přišli až v pozdních odpoledních hodinách, náš pochod zpět se odehrával v potemnělé části dne. Cesta ve tmě naštěstí vedla po asfaltkách jen s malou vrstvou sněhu, a tak jsme měli za svitu mobilu a měsíce možnost pozorovat nádhernou noční oblohu plnou hvězd a přelétajících družic. Dobrou noc a sladké sny, turističtí gurmáni.

Kde

Okres Klatovy, Plzeňský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště Špičácké sedlo po žluté značce místního značení až k Černému jezeru. Zde se žlutá napojí na červenou, po které budeme pokračovat dále směrem k rozcestníku Stateček. Tady se napojíme na modrou, kterou dojdeme až k vrcholu Ostrý. Zpět se můžeme vrátit stejnou cestou, nebo využít neznačenou asfaltovou cestu, která vede od rozcestníku Stateček vpravo mírně do kopce a asi po 4 km se opět napojí na červenou. Tou se vrátíme zpět až do místa dnešního startu, na parkoviště Špičácké sedlo.

Jak daleko

24 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty.cz

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.