fbpx
Plzeňský krajVšechny kraje

Zdoláváme Pancíř na Šumavě

Stoupáme cestou z údolí Špičáku nad Železnou Rudou na vrchol Pancíř. To jest hora, kde je sněhu jako v pohádce a na cestách je ho tak akorát, že se dá projít a člověk se nijak neboří a jen vychutnává tu zimní krásu a klid našich nevysokých hor. Hranice sněhu je jak narýsovaná a začíná někde okolo 1 000 metrů nad mořem. Nad mořem, o kterém si můžeme nechat jen zdát.  A tak až pojedete třeba k moři, nezapomeňte na naše hory, nejsou sice nikterak vysoké, ale zato jsou krásně kopcovaté, tak akorát, pro ty pravé turistické gurmány.

Kde

Železná Ruda, okres Klatovy, Plzeňský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště 1 Skiareálu Špičák jdeme po červené turistické značce k rozcestníku Špičácké sedlo. Odtud pokračujeme dále po červené až na vrchol a dále k Rozcestníku na hřebeni. Zde po žluté k rozcestníku Pod Habrem. Tady odbočíme vlevo a po modré dojdeme zpět na rozcestí Špičácké sedlo. Tady se napojíme na červenou a po ní dojdeme zpět do startu dnešního výletu.

Jak daleko

9 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty.cz

 

Sdílejte tento článek

Jeden myslel na “Zdoláváme Pancíř na Šumavě

  • Paráda, zrovna pokukuju, kam vyrazit v zimě na výlet. Tohle vypadá moc dobře 🙂 Díky za tip!

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.