fbpx
Plzeňský krajVšechny krajeZe světa

Za hranice okolo Kleiner Arbersee

Dnes jsme si chtěli udělat výlet na Velký Javor – nejvyšší vrchol Šumavy, ležící na území Německa. A protože to byl poslední den našeho povánočního putování po Šumavě, chtěli jsme si výstup usnadnit tím, že na vrchol vyjedeme lanovkou a dolů sejdeme pěšky. To se nám však už při příjezdu zkomplikovalo tím, že pod vrcholem nebylo možné zaparkovat pro velké množství lyžařů. A tak nám nezbývalo, než změnit trasu a my se vydali ke Kleiner Arbersee (Malému Javorovému jezeru). Celé jezero se dá obejít, což určitě stojí za to. Jezero je mimo jiné zajímavé množstvím tzv. plovoucích ostrovů a po strmých svazích stékají mrznoucí ledopády i vodopády. Prostě je tu hezky.  Ať je hezky i vám při putování po krajinách celé Evropy, vám přeje TuGu.

Kde

Zemský okres Cham, vládní obvod Horní Falc, Německo

 

Kudy, kam, co

Z Brennes po černé Glaserner Steig (to je takové místní značení) až k Malému Javorovému jezeru (Kleiner Arbersee). Doporučuji jezero obejít a dále pokračovat zpět na místo startu po červené turistické značce Lo 3.

Jak daleko

8 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista

Tip na ubytování e-pobyty.cz

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.