fbpx
Liberecký krajVšechny kraje

Na Čapskou palici a do pískovcových skal

 

Kdo má rád CHKO Kokořínsko – Máchův kraj, tomu mohu tento výlet jen vřele doporučit.  My jsme na začátku cesty zdolali asi hlavní atrakci – vyhlídkové místo Čap a Čapskou palici (pískovcový útvar), ale to nebylo zdaleka vše. Během okruhu ještě objevujeme zajímavé Martinské stěny a mnoho pěkných pískovcových skal a jeskynních převisů. Pískovce jsou tak typické pro tuto krajinu a tak jedinečné pro naší zemi. Nakonec ještě recept na posilněnou na vepřovou plec na kmínu zde.

Kde

Okres Česká Lípa, Liberecký kraj, Česko

Kudy, kam, co

Z Pavliček po modré turistické značce směrem na Čap a dále k rozcestníku Čap – skalní vyhlídka. Zde budeme pokračovat po zelené značce až na rozcestník Velká Řebčice. Tady potkáváme červenou značku. Ta nás dovede k dalšímu rozcestí U Martinské stěny. Zde pokračujeme po zelené značce na rozcestník U Kamenných schodů a dále po Panelce zpět do obce Pavličky.

Jak daleko

13,2 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.