fbpx
Ústecký krajVšechny kraje

Na Brník, Srdov a na Oblík v Českém středohoří

Pro milovníky Českého středohoří je určitě povinností vystoupit alespoň na jeden z troj vrcholů ležících vedle sebe, kterými jsou vrchy Brník, Srdov a Oblík. My se ani na chvíli nerozmýšleli a zdolali hned všechny tři naráz a nebyl to vůbec žádný problém. Ze všech je krásný výhled na okolní krajinu Českého středohoří, Krušných hor, Mostecké pánve a také do vnitrozemí Čech. Krajina Jana Zrzavého, tak vidím České středohoří já, nabízí nevšední zážitek v podobě nejen jedinečných výhledů na sopečnatou krajinu, kterou nikde jinde v Čechách neuvidíte, ale i na průmysl Mostecké pánve hlavně v podobě dýmajících uhelných elektráren, tak nezbytných pro život každého z nás. Pro někoho může být také nevšední zážitek v podobě dobře připravené kachničky na švestkách. Recept na její přípravu naleznete zde.

Kde

Okres Louny, Ústecký kraj, Česko

Kudy, kam, co

Parkujeme v Libčevsi, Mnichově pod Oblíkem. Naše cesta vedla neznačenými polními cestami a stezkami mezi jednotlivými vrchy. My začínali na vrchu Brníku a pokračovali přes Srdov až na Oblík dle přiložené mapy. Tady se napojíme na zelenou, po které se vrátíme zpět do Mnichova.

Jak daleko

5,1 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi s opatrností, turista, zdatný turista

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.