fbpx
Karlovarský krajVšechny kraje

Mattoniho Kyselka

 

Pod Karlovými Vary v údolí řeky Ohře můžeme najít zvolna se rozpadající torzo komplexu lázní Kyselka. Jejich bývalou slávu si připomínáme  v novém Muzeu Mattoni v zrekonstruovaném Löschnerově pavilonu. I některé další budovy se postupně začínají probouzet k životu, ale dá se jen těžko odhadnout, zda se podaří znovu obnovit jejich někdejší noblesu. Dále se vydáváme po okruhu kolem rozhledny Bučina, ze které je pěkný pohled na Krušné hory, Doupovské hory a údolí řeky Ohře a pokračujeme ke Skalkám skřítků, odkud již klesáme zpět do Kyselky.

Kde

Okres Karlovy Vary, Karlovarský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z parkoviště u Kina Kyselka přes Kyselecký most. Zde se napojíme na žlutou turistickou značku, po které pokračujeme do kopce a asi po 400 metrech odbočíme ke kapli sv. Anny a dále pak k Löschnerovu pavilonu, tedy k Muzeu Mattoniho. Po prohlídce muzea pokračujeme do prudkého kopce po žluté značce okolo rozhledny Bučina a pak dále až ke Skalce skřítků a dolů do místa zvaného Pod skalkami skřítků. Zde žlutá končí a navazuje na červenou. Ta nás bezpečně dovede zpět až k Mattoniho vodopádu a do Kyselky, odkud jsme dnes vyráželi.

Jak daleko

10 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista a s sebou nezapomenout krém na opalování od  Biodermy.

 

Sdílejte tento článek

2 komentáře: „Mattoniho Kyselka

  • Muzu jen litovat, ze jsem Kyselku nenavstivil s Vami:-)

    Reagovat
    • Petře, díky, určitě si to příště užijeme společně.

      Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.