fbpx
Středočeský krajVšechny kraje

K Wolemannovu (Wolmannovu) rybníku

 

Původní záměr dnešního putování směřoval do Lánské obory a na zámek v Lánech. Ale při prohledávání mapy jsem poblíž Lán objevil Wolemannův rybník. A tak zvítězila moje sebestřednost a my vyrazili na břeh tohoto místa v CHKO Křivoklátsko. Jaké bylo zklamání, že v mapě je uveden nepřesný název a namísto Wolemannova rybníku tu leží Wolmannův rybník. Prosím tedy názvosloví sjednotit a skromně si dovoluji navrhnout Volemanův rybník. Ale i tak to byla pěkná 12kilometrová procházka lesy neprobádanými.  Škoda jen, že v lesích je sušina a po jedlých houbách tu nebylo prakticky vidu natož slechu. Tak snad příště. Více úspěchů při hledání čehokoli vám přeje TuGu.

 

Kde

Okres Rakovník, Středočeský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Z nádraží Řevničov po žluté turistické značce směrem Pilský rybník. My ale dojdeme pouze k rybníku Dolní Kracle. Zde odbočíme vpravo a lesní neznačenou cestou dojdeme až k Wolmannovu rybníku.  Po jeho hrázi pokračujeme západním směrem, až narazíme na pěknou lesní asfaltku, bez silničního provozu. (Před touto cestou protneme ještě silnici s běžným provozem). Tou se dáme vzhůru na sever. Je to neznačená naučná stezka s názvem Vůně dýmu a jehličí. Tou pokračujeme až do chvíle, než potkáme modrou značku. Ta nás lesem dovede zpět do železniční zastávky Řevničov.

Jak daleko

12 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi, turista, zdatný turista, tato trasa je vhodná i pro cyklisty.

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.