fbpx
Karlovarský krajÚstecký krajVšechny kraje

Kapucínské skály a na skok ve Skocích

 

Výlet Kapucínské skály: Mnohokrát při cestě do Karlových Varů nás okouzlila skupina skal před průjezdem obce Lubenec. A nyní se čas naplnil a my vyrazili do těchto skal. A vůbec jsme nelitovali. Krásná rozmanitá příroda smíšených lesů, suchomilných rostlin, žulových skal, balvanů a báječných výhledů. To místo prostě lákalo pro prozkoumání s dostatkem času. Proto doporučuji nikam nespěchat a náležitě si vše vychutnat.

Výlet Na skok ve Skocích: Asi 25 km od obce Ležky (Kapucínské skály), se nachází bývalé poutní místo, Skoky. Panenko Skákavá, to je krajina klidu a pohody, obklopená přírodou. Celá oblast  se nachází nad malebnou vodní nádrží  Žlutice. Kraj Bohem zapomenutý a opět objevený poutníky, kteří sem přicházejí, aby objevili to, co čas a příroda málem pohltily. Přejme této krásné lokalitě její znovuobjevení, stojí to za to. TuGu

Kde

Výlet Kapucínské skály: okres Louny, Ústecký kraj, Česko

Výlet Na skok ve Skocích: okres Karlovy Vary, Karlovarský kraj, Česko

 

Kudy, kam, co

Výlet Kapucínské skály: Trasa začíná v obci Ležky a využívá velmi dobře značnou odbočku směr Kapucínské skály a Jelení vrch. Oblast není rozlehlá, a tak využijte cest značených i neznačených k jejímu poznání.

Výlet Na skok ve Skocích: Kam nás nohy zanesou. Na mapě je cest značených plno, ale jsou zarostlé a v reálu neznačené. Přeji vám tedy hodně štěstí a dobrodružství, které vás v terénu čeká, ale jak se říká: „Všechny cesty vedou do Říma“ v našem případě do bývalého poutního místa Skoky a ke kostelu Navštívení Panny Marie.

Jak daleko

Výlet Kapucínské skály: 4 km vycházkový okruh

Výlet Na skok ve Skocích: 2 km vycházkový okruh

Pro koho a co s sebou

S dětmi (s opatrností), turista, zdatný turista

 

Sdílejte tento článek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nenech si ujít nové tipy na výlety! Přihlaš se k odběru novinek od TuGu a dostávej upozornění na nové články do e-mailové schránky.

Vaše údaje udržujeme v bezpečí a s nikým dalším je nesdílíme. Váš e-mail využijeme pouze k přihlášenému odběru novinek z webu Turistický gurmán.